You are here: Strona główna arrow Komputer - artykuły dla klas arrow Z wycieczką w Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach
Z wycieczką w Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny
31.03.2019.

W ostatnią sobotę marca 50 uczniów naszej szkoły pod opieką 4 nauczycieli odwiedziło już po raz trzeci Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach. Tym razem głównym celem był udział uczniów w lekcji "Historia Internetu". Uczniowie wysłuchali ciekawego wykładu tematycznego zilustrowanego prezentacją, dzięki czemu mogli poszerzyć swoją szkolną wiedzę dotyczącą Internetu. Prowadzący w sposób przystępny dla czwartoklasistów i piątoklasistów, którzy stanowili większość uczestników naszej wycieczki,  opowiedział o początkach tej idei, która dała początek Internetowi w dzisiejszym wymiarze, sieci, bez której wielu ludzi nie wyobraża sobie dziś życia. Uczniowie zapoznali się też z różnymi ciekawymi statystykami dotyczącymi tego tematu. Później uczniowie zwiedzili muzeum, zapoznali się najciekawszymi eksponatami zgromadzonymi w tym miejscu. Był też czas na chwilę zabawy na sprzęcie sprzed około 30-40 lat. Każdy komputer w salach zwiedzania ma bowiem zainstalowaną jakąś grę z tamtych czasów i dzieci mogły doświadczalnie przekonać się jak wyglądał sprzęt komputerowy w tamtych czasach, w jakie gry mogli kiedyś grać ich rodzice. W drodze powrotnej, tradycyjnie już, odwiedziliśmy McDonald's.