Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
You are here: Strona główna arrow Komputer - artykuły dla klas arrow Dziecko w sieci - pedagogizacja rodziców
Dziecko w sieci - pedagogizacja rodziców PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
22.03.2019.
Przypomnijmy, że w lutym obchodziliśmy w Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku przebiegał on pod hasłem: "Działajmy razem". Działania edukacyjne skierowaliśmy więc również do rodziców, pamiętając o tym, że mają oni ogromny wpływ na to, w jaki sposób i ile czasu ich dzieci korzystają z Internetu. W ramach krótkiej pedagogizacji rodziców zwróciliśmy uwagę na wybrany, ale bardzo popularny aspekt korzystania z Internetu przez ludzi w różnym wieku, a mianowicie na przesyłanie zdjęć do sieci. Ponieważ obrazy i filmy mówią więcej niż słowa, poprosiliśmy o obejrzenie krótkiego 5-minutowego filmiku. Film pokazuje, ile osobistych informacji o kimś może pozyskać, dosłownie w ciągu 15 minut, zupełnie obca osoba na podstawie jednego zdjęcia przesłanego do Internetu.
Mamy nadzieję, że ten krótki materiał skłonił rodziców do refleksji i dał kolejne argumenty do przypominania i uświadamiania dzieciom, dlaczego dbałość o prywatność w sieci jest tak ważna.
 
Image

Przypomnijmy: Organizatorzy DBI zwracali w tym roku uwagę przede wszystkim na potrzebę współpracy i powszechnego zaangażowania rodziców, nauczycieli i innych profesjonalistów, decydentów, dostawców treści i usług internetowych w działania podnoszące poziom bezpieczeństwa dzieci online. Podkreślali, iż przeciwdziałanie negatywnym zjawiskom, jak hejt, cyberprzemoc, uzależnienie, czy szkodliwe treści w sieci, wymaga zarówno profesjonalnego zaangażowania specjalistów z różnych sektorów i branż, jak i uważnego kontaktu z dzieckiem rodziców, nauczycieli i innych bliskich mu osób.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »