Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
You are here: Strona główna
Koło turystyczno-krajoznawcze w Muzeum Polskiej Piosenki PDF Drukuj Email
Wpisał: Urszula Mielczarek   
22.03.2019.
W dniu 20 marca 2019r. dzieci z koła turystyczno-krajoznawczego odbyły swoją pierwszą wiosenną wycieczkę do Opola - Muzeum Polskiej Piosenki. Obok zwiedzania, wzięliśmy udział w zajęciach: „Wszystko gra - czyli poznajemy instrumenty”. Podczas warsztatów została dzieciom przekazana wiedza o wybranych instrumentach muzycznych, m. in. o ich pochodzeniu, budowie, konstrukcji i możliwościach wykorzystania. Zajęcia składały się z dwóch części. W pierwszej dzieci wysłuchały opowieści o tym, czym są instrumenty muzyczne, jaki jest ich podział oraz zaprezentowane zostały ich wybrane rodzaje. Druga część zajęć miała charakter warsztatowy - wspólna zabawa pomogła uczestnikom w utrwaleniu zdobytych w trakcie zajęć informacji. Pięknie zaprezentowała nam swoje umiejętności gry na instrumencie Tania Kazanowska.
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
 
 
 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »