Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
You are here: Strona główna
Srebrne dziewczyny z PSP19 PDF Drukuj Email
Wpisał: Miłosz Majka   
05.03.2019.
2 marca w Opolu odbył się finał wojewódzki młodziczek, który był podsumowaniem kilkumiesięcznych zmagań naszych młodych adeptek siatkówki z PSP 19 Kędzierzyn-Koźle. Droga do Finału była bardzo długa ponieważ trzeba było przejść przez 4 etapy rozgrywek, w których wystartowało dwanaście zespołów z województwa. W samym finale spotkały się aż trzy zespoły z Opola i nasze uczennice, które reprezentują klub MMKS Kedzierzyn-Koźle.
 
Image

Dziewczęta odniosły dwa zwycięstwa nad Opolanką II I III po 2:0 I uległy 0:2 w meczu o złoty medal z Opolanką I. Tym samym zapewniając sobie awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski młodziczek. To olbrzymi sukces tym bardziej, że w podstawowej szóstce grają cztery dziewczynki z młodszego rocznika czyli klasy siódmej. Nagrody indywidualne z naszej drużyny otrzymały Maja Bobińska dla najlepszej rozgrywającej i Nikola Niemiec dla najlepszej atakującej turnieju finałowego. Oprócz tych wyróżnień powołania do kadry wojewódzkiej otrzymały: Maja Bobińska, Natalia Prus, Dominika Chadała, Natalia Błachut, Anna Wiktorek, Aleksandra Szajda i Aleksandra Geaidy. Trenerami zespołu są Danuta Wiktorek i Miłosz Majka.
 
Image
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »