Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
You are here: Strona główna
"Szlakiem Wielkich Umysłów" PDF Drukuj Email
Wpisał: Teresa Dziemidowicz   
26.02.2019.
W sobotę 23 lutego 2019 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu już po raz dziewiąty spotkali się uczniowie klas szóstych i piątych szkół podstawowych z całego miasta. Uczniowie brali udział w konkursie „SZLAKIEM WIELKICH UMYSŁÓW”. Trzyosobowe zespoły miały do pokonania szlak, na którym było pięć przystanków. W „Pracowni Pitagorasa” uczniowie zmagali się z  zadaniami matematycznymi. W „Ogrodzie Darwina” uczestnicy konkursu mogli poznać prawa natury i odkrywać ciekawe zależności. Mogli również eksperymentować i zmierzyć się z prawami fizyki w „Wannie Archimedesa”. Natomiast w „Salonie Kartezjusza” mieli do rozwiązania ciekawe łamigłówki, „Pokój Mendelejewa” dostarczał wielu niespodzianek podczas wykonywania doświadczeń chemicznych. W konkursie wystartowało 29 drużyn z 11 szkół podstawowych. Oto wyniki ponad dwugodzinnych zmagań:
 
Image

I miejsce PSP 1
Klaudia Juźko
Bartosz Rawski
Adam Rybotycki

II miejsce PSP 19
Marcjanna Fleszer
Martyna Stolarek
Weronika Szpakowska

III miejsce PSP 19
Jan Deneka
Julia Wójcik
Karolina Zwarycz


Gratulujemy!
Zapraszamy do fotogalerii!

A teraz najważniejsze, jeżeli dobrze bawiliście się, zapraszamy już w najbliższą sobotę 2 marca 2019 r. na Festiwal Języków Obcych. Szczegóły na plakacie.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »