Literackie zmagania PDF Drukuj Email
Wpisał: Lidia Gacek-Zawadzka
25.02.2019.
Już po raz piąty w sobotę 23 lutego br. uczniowie literacko podróżowali w tajemnicze światy baśni, powieści, w mityczne krainy. Odbyła się bowiem kolejna edycja konkursu międzyszkolnego "Podróże literackie". Gościliśmy w szkole drużyny ze szkół podstawowych: "Jedynki", "Jedenastki", "Piątki" i "Dziewiętnastki".
Uczniowie rywalizowali ze sobą w kategoriach:
  1. Na skrzydłach baśni
  2. Loteria literacka
  3. Związki frazeologiczne i przysłowia
  4. W krainie fantasy
  5. Z mitologią za pan brat.

"-To fajna przygoda z lekturą i poznanie nowych kolegów" - mówili uczestnicy konkursu. "-A poza tym możemy się sprawdzić literacko".

Rywalizacja była zacięta. Liczył się każdy zdobyty punkt, a uczestnicy walczyli do końca! Nasze drużyny zajęły III i IV miejsca. Wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Zwycięzcom gratulujemy i… do zobaczenia za rok!