Różne formy aktywności fizycznej na lekcjach wychowania fizycznego PDF Drukuj Email
Wpisał: Beata Nowak
25.02.2019.
Uczniowie naszej szkoły na zajęciach wychowania fizycznego mają możliwość poznawania różnych dyscyplin sportowych. Oprócz lekkoatletyki, gimnastyki i gier zespołowych w planie pracy ujęte są też sporty zimowe. W tym roku zima również pozwoliła nam korzystać ze swoich atrakcji. W pierwszym tygodniu po feriach grupa lekkoatletów z klasy 3b ruszyła więc na podbój miejskiego lodowiska. Zajęcia na lodowisku stanowiły nie lada atrakcję i uczniowie chętnie w nich uczestniczyli.

Lekkoatleci mieli szansę poznania i opanowania nowej dyscypliny sportu, aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu oraz utrwalenia zasad bezpiecznego zachowania się na lodzie. Lekcja przebiegała w  sympatycznej atmosferze, bez tłoku i wszystkim dopisywał dobry humor. Były gry i zabawy, wzloty i upadki nowicjuszy, a także mogliśmy podziwiać kunszt zaawansowanych łyżwiarzy, którzy doskonalili swoje umiejętności na lodzie. Dzięki tym zajęciom uczniowie doskonalili kolejną dyscyplinę sportową – jazdę na łyżwach, która oprócz wytrzymałości kształtuje takie cechy jak: koordynacja ruchowa, równowaga, orientacja w przestrzeni, a przede wszystkim dostarcza wielu niezapomnianych wrażeń.