Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
You are here: Strona główna
"Wyzwanie w czytanie" - zabawa promująca czytelnictwo PDF Drukuj Email
Wpisał: Ewelina Kruk   
06.01.2019.
"Wyzwanie w czytanie" to nic innego jak przedsięwzięcie mające na celu zachęcanie dzieci do czytania, poprzez pokazanie im, że czytanie nie musi być nudne. Rzucone uczniom wyzwanie stanowiło pudło wypełnione dwudziestoma pięcioma książkami – tożsamej liczbie dzieci w klasie. Każdemu uczniowi założona została klasowa karta "pożeracza książek". Klasowym bibliotekarzem został Piotruś. Zabawa trwała kilka tygodni, a zakończyli ją Zuzia i Tadek wraz z przeczytaniem ostatniej z dwudziestu pięciu zaproponowanych pozycji literackich. Tuż za nimi uplasowała się duża i zwarta grupa pozostałych dzieci. Akcja zatytułowana "Wyzwanie w czytanie" niewątpliwie udowodniła dzieciom, że czytanie książek jest naprawdę fajne. Oprócz chęci, w trwającej zabawie liczył się spryt, upór i dobra organizacja czasu wolnego. Dla najbardziej zagorzałych czytelników zostały przygotowane puchary i medale.
 
Image
 
"mosimage"
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »