You are here: Strona główna arrow Komputer - artykuły dla klas arrow Innowacja w klasie 1c - grudniowe zajęcia otwarte dla rodziców
Innowacja w klasie 1c - grudniowe zajęcia otwarte dla rodziców PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny
30.12.2018.
W klasie 1c w bieżącym roku szkolnym realizowana jest innowacja "Warto uczyć się języków, czyli język angielski i języki programowania pomagają mądrze korzystać ze świata nowych technologii". Innowacja ta realizuje treści podstawy programowej:
  • dzieci uczą się angielskich słówek i zwrotów w czasie różnych edukacji (nie tylko w ramach lekcji języka angielskiego)
  • co 2 tygodnie mają dodatkowe zajęcia informatyczne rozwijające umiejętności około programistyczne, co ma później ułatwić naukę programowania.
W grudniu odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Rodzice mieli okazję poobserwować swoje dzieci w czasie zajęć o tematyce świątecznej, które łączyły naukę angielskiego z kodowaniem. Uczniowie omówili po angielsku "kartkę z kalendarza", a następnie zaśpiewali angielską piosenkę "What do you want for Christmas?", potrafili odpowiedzieć na pytania jakiego prezentu oczekują kolejne osoby z piosenki, a następnie pomogli w dostarczeniu tych prezentów dzieciom. Tu pomocna była plansza oraz roboty DOC, które odpowiednio zakodowane, zawiozły dzieciom z piosenki wymarzone prezenty. Oprócz kodowania określonej drogi (start - dom dziecka z piosenki) uczniowie zakodowali też w kratkach różne przedmioty kojarzące się ze świętami.
Zajęcia upłynęły w miłej, świątecznej atmosferze, dzieci mogły wykazać się wieloma nowymi umiejętnościami, co zaobserwowali rodzice i znalazło odzwierciedlenie w ich wrażeniach  dotyczących zajęć:

• Bardzo podoba mi się angażowanie dzieci w naukę języka angielskiego.
  • Dzieci bez problemu dobierają się w grupy i pary, co oznacza, że klasa jest zintegrowana.
  • Doskonała metoda nauki i rozwijanie logicznego myślenia.
  • Doskonale przygotowane zajęcia. Doskonała komunikacja między paniami nauczycielkami. Dzieci skupione na zajęciach.
  • Zajęcia zorganizowane bardzo pomysłowo.
  • Bardzo podoba mi się, że obie panie mają świetny kontakt z dziećmi.
  • Bardzo kreatywne zajęcia, jestem pod dużym wrażeniem, sama wzięłabym udział w takich zajęciach.
  • Szczerze mówiąc, nie potrafiłam sobie wyobrazić o co chodzi z tym kodowaniem. Ale teraz wiem, że są to bardzo ciekawe zajęcia, pobudzające wyobraźnię i kreatywne oraz logiczne myślenie. Nauka przez zabawę, na pewno w głowach uczniów zostanie dużo.
  • Zajęcia odebrałam bardzo pozytywnie. Podoba mi się możliwość obserwowania swojego dziecka na zajęciach, jak współpracuje w grupie i jego aktywność.
  • Zajęcia bardo ciekawe. Bardoz podobało mi się połączenie języka angielskiego z zadaniami z zakresu kodowania.
  • Zajęcia uważam za bardzo interesujące dla naszych dzieci.
  • Miła i przyjemna atmosfera, ciekawe pomysły, zainteresowanie dzieci, język angielski na zajęciach, grzeczne dzieci i zaangażowane nauczycielki.
  • Fajne zajęcia, wykazały dobrą współpracę między dziećmi. Bardzo pozytywne wrażenia. Język angielski wplatany w naturalny i przyjemny sposób, nikt nie odczuwa presji w przypadku, gdy nie zna odpowiedzi po angielsku. Żałuję, że za moich czasów szkoła nie była tak innowacyjna.

Innowację w klasie 1c realizują panie: Aleksandra Kocoł-Duchnowicz (nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej) oraz Alina Uzny (nauczyciel edukacji informatycznej).

Ewaluacja zajęć dokonana przez uczniów:
różowe bądź pomarańczowe serduszko oznacza, że zajęcia podobały się