You are here: Strona główna arrow Świetlica szkolna arrow Zajęcia i zabawy arrow Misie duże, misie małe, te pluszowe i te białe...
Misie duże, misie małe, te pluszowe i te białe... PDF Drukuj Email
Wpisał: Ewa Baraniuk
05.12.2018.
25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. Ustanowiono go w 2002 roku, w setną rocznicę powstania maskotki. Dzieci z naszej szkolnej świetlicy postanowiły uczcić to wyjątkowe święto i przyniosły swoje pluszowe misie na zajęcia. Podczas wspólnego świętowania uczniowie obejrzeli prezentację przedstawiającą historię Pluszowego Misia, opowiadali o znanych sobie z literatury i filmu bohaterach – Uszatku, Kubusiu Puchatku, Paddingtonie, ulubieńcach dzieci na całym świecie. Nie zabrakło też zajęć plastycznych polegających na rysowaniu portretu wybranego misia. Na koniec właściciele pluszowych maskotek prezentowali swoje przytulanki, które utworzyły piękną wystawkę w sali świetlicowej.