You are here: Strona główna arrow Sukcesy szkoły arrow Sportowe arrow 100km na 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości
100km na 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisał: Beata Nowak
08.11.2018.
Dnia 25.10.2018r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu odbyły się Biegi Sztafetowe "100km na 100-lecie Niepodległości Polski". Celem imprezy było uczczenie 100 rocznicy Polski Niepodległej oraz popularyzacja i upowszechnianie biegania, jako ogólnie dostępnej formy sportu i rekreacji. Mimo deszczowej pogody w sportowych zmaganiach udział wzięli uczniowie z różnych kędzierzyńskich szkół, ubrani w barwy biało-czerwone. Uczestnicy mieli do pokonania 100km. Każda drużyna składała się z 10 biegaczy i 10 kibiców. A każda zgłoszona szkoła musiała łącznie przebiec 20km. Sztafety rozpoczęli nauczyciele - opiekunowie zespołów, przekazując pałeczkę zawodnikom. Nasza reprezentacja, składająca się w większości z młodszych dzieci, ukończyła swój dystans na trzeciej pozycji. Otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom oraz gratulacje za gorący doping. Po zakończeniu biegów wszyscy uczestnicy uczcili rocznice wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego.

Skład sztafety
1. Michał Toczek kl. 3b gim.
2. Jakub Korejba kl. 3b gim.
3. Amelia Adamów kl. 6a
4. Julia Adamów kl. 6a
5. Stella Ndiaye kl. 6a
6. Wiktoria Rajchel kl. 5b
7. Michał Czech kl. 4a
8. Michalina Gieroń kl. 4a
9. Igor Kosmala kl. 4a
10. Wojciech Niżborski kl. 4a

Kibice:
Oliwia Kuchta kl. 3b gim.
Jakub Korejba kl. 3b gim.
Oliwia Waśniowska kl. 3b gim.
Zofia Wiktorek kl. 3b gim.
Filip Ziółkowski kl. 3b gim.
Marcjanna Fleszer kl. 6a
Natalia Głazowska kl. 6a