You are here: Strona główna arrow Nasze klasy arrow Z życia klas arrow "W sukience i mundurze - kobiety w powstaniu warszawskim"
"W sukience i mundurze - kobiety w powstaniu warszawskim" PDF Drukuj Email
Wpisał: Joanna Górecka-Bienia
08.11.2018.
W dniu 30.10.2018r. w klasie 8b odbyła sie lekcja "W sukience i mundurze - kobiety w powstaniu warszawskim". Uczniowie dowiedzieli się, że godzina "W" zastała kobiety w zwykłych, codziennych sytuacjach, a każda z nich walczyła na swój sposób. Anna Kubny przynosząc apteczkę z epoki opowiedziała o roli sanitariuszki. Uczennice chętnie wcieliły się w role kobiet udzielających pierwszej pomocy, zaś chłopcy w rannych powstańców przez nie opatrywanych. Lekcja wzbudziła mnóstwo emocji i z pewnością pozostanie na długo w pamięci uczniów.