You are here: Strona główna arrow Nasze klasy arrow Z życia klas arrow Debata panelowa w PSP19
Debata panelowa w PSP19 PDF Drukuj Email
Wpisał: Damian Szyszko
07.11.2018.
Dnia 06.11.2018r., w ramach kolejnego etapu Międzyszkolnego Projektu Edukacyjnego 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI, odbyła się debata panelowa pod tytułem: "Oblicza niepodległości". Zaprezentowane zostały 4 tematy, które dotyczyły zagadnień odnoszących się do:
  • czasów PRL-u,
  • Kresów Wschodnich,
  • II wojny światowej - ofensywa powietrzna 15th USAAF,
  • kształtowania się granic Rzeczypospolitej po I wojnie światowej oraz II wojnie światowej.

Po prezentacji wystąpień rozpoczął się panel dyskusyjny, w którym chętnie wzięli udział zaproszeni goście.
Prelegentami według kolejności prezentowanych tematów byli:
Stella Drozd - uczennica klasy 3D, pan Cezary Tomczyk - nauczyciel PSP 19, pan Edward Haduch - Stowarzyszenie Blechhammer 1944, pani Marzena Serwan-Kazanowska-nauczycielka PSP 19.

W debacie wzięli udział przedstawiciele szkół podstawowych z rejonu naszego miasta oraz uczniowie PSP 19.