Ślubowanie Klas Pierwszych PDF Drukuj Email
Wpisał: Aleksandra Kocoł-Duchnowicz
31.10.2018.
„Idą pierwszaki, dawne maluchy…” tymi słowami  uczniowie klas 1a, 1b, oraz 1c rozpoczęli  uroczystość Ślubowania Klas Pierwszych. Wtorek, 23 października był bardzo ważnym dniem dla naszych najmłodszych uczniów.  To właśnie wtedy zostali oficjalnie przyjęci do społeczności uczniowskiej.
Pierwszoklasiści przedstawili wspaniały program artystyczny. Zatańczyli taniec kwiatków, zaśpiewali piosenki w języku polskim oraz angielskim, recytowali pięknie wiersze. Uczniowie klasy 2c przygotowali niespodziankę dla naszych milusińskich - wykonali piękny taniec, a przedstawiciele MSU dodali maluchom kilka cennych rad oraz wyrazili chęć pomocy i wsparcia. Po części artystycznej, nastąpiła część oficjalna. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszoklasiści  ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, przyjaciółmi roślin i zwierząt, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Pani Dyrektor Bożena Łotecka dokonała symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej nr  19" i dotykając ołówkiem ramion pierwszoklasistów, niczym  czarodziejską różdżką. Następnie wychowawcy klas dokonali  pasowania swoich  uczniów.

Całość szkolnego wydarzenia zakończyła się klasowymi, rodzinnymi spotkaniami każdej z klas, w których nie zabrakło wspaniałych ciast i smacznego poczęstunku przygotowanego  przez Rodziców.