Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

BIP

 

Dziennik elektroniczny

Instrukcja korzystania
z e-dziennika

Facebook

Licznik odwiedzin strony


wizyt na stronie
od 20.02.2010r.
Zapraszamy ponownie!

Gości online teraz

Odwiedza nas 10 gości

Logowanie


Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
You are here: Strona główna
Ślubowanie Klas Pierwszych PDF Drukuj Email
Wpisał: Aleksandra Kocoł-Duchnowicz   
31.10.2018.
„Idą pierwszaki, dawne maluchy…” tymi słowami  uczniowie klas 1a, 1b, oraz 1c rozpoczęli  uroczystość Ślubowania Klas Pierwszych. Wtorek, 23 października był bardzo ważnym dniem dla naszych najmłodszych uczniów.  To właśnie wtedy zostali oficjalnie przyjęci do społeczności uczniowskiej.
Pierwszoklasiści przedstawili wspaniały program artystyczny. Zatańczyli taniec kwiatków, zaśpiewali piosenki w języku polskim oraz angielskim, recytowali pięknie wiersze. Uczniowie klasy 2c przygotowali niespodziankę dla naszych milusińskich - wykonali piękny taniec, a przedstawiciele MSU dodali maluchom kilka cennych rad oraz wyrazili chęć pomocy i wsparcia. Po części artystycznej, nastąpiła część oficjalna. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszoklasiści  ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, przyjaciółmi roślin i zwierząt, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Pani Dyrektor Bożena Łotecka dokonała symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej nr  19" i dotykając ołówkiem ramion pierwszoklasistów, niczym  czarodziejską różdżką. Następnie wychowawcy klas dokonali  pasowania swoich  uczniów.
 
Image

Całość szkolnego wydarzenia zakończyła się klasowymi, rodzinnymi spotkaniami każdej z klas, w których nie zabrakło wspaniałych ciast i smacznego poczęstunku przygotowanego  przez Rodziców.

Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »