Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

BIP

 

Dziennik elektroniczny

Instrukcja korzystania
z e-dziennika

Facebook

Licznik odwiedzin strony


wizyt na stronie
od 20.02.2010r.
Zapraszamy ponownie!

Gości online teraz

Odwiedza nas 12 gości

Logowanie


Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
You are here: Strona główna
Już niedługo Konkurs Informatyczny "Bóbr" PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
30.10.2018.
Przed nami XIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego "Bóbr". Dla uczniów szkoły podstawowej konkurs rozgrywany jest w kategoriach: Skrzat, Benjamin oraz Junior. Wstępnie do etapu Benjamin zgłosiło się już prawie 70 uczniów z klas IV-VI, około 25 osób z klas I-III do etapu Skrzat i około 15 osób do etapu Junior. Przypominamy, że ostateczna liczba uczestników w konkursie ograniczona jest liczbą komputerów w pracowniach. W dniach 5-9 listopada należy ostatecznie potwierdzić chęć udziału w konkursie przesyłając swojemu nauczycielowi informatyki przez e-dziennik swój login na platformie mCourser oraz przez platformę Bobra dołączyć do szkoły. Jeżeli chętnych w danym etapie będzie więcej niż liczba komputerów w pracowniach, we wtorek 13 listopada zostanie przeprowadzony etap szkolny konkursu, który wyłoni najlepszych i Ci uczniowie będą w konkursie reprezentować naszą szkołę w danym etapie. Pamiętajcie o jak najszybszym założeniu konta na platformie Bobra (najpóźniej do dnia 9 listopada). Nauczyciel musi mieć czas na zgłoszenie ucznia do konkursu.
 
Image

OBEJRZYJ FILM PROMOCYJNY
(z zeszłego roku, ale terminy są aktualne)

Wszystkich zainteresowanych udziałem w konkursie zachęcam do rozwiązywania zadań archiwalnych. Ich wersja interaktywna jest dostępna na darmowej platformie e-learningowej mCourser - żeby uzyskać dostęp wystarczy się raz zarejestrować i potem logować. Konto na platformie potrzebne jest do poćwiczenia przed konkursem oraz do zalogowania się na czas konkursu.

Na platformie www.mCourser.pl należy założyć konto typu Uczeń, a następnie dodać je do szkoły. Aby to zrobić, należy przejść do zakładki Moja szkoła i wybrać przycisk Dołącz do szkoły, a następnie znaleźć szkołę w bazie, dołączyć do niej i poczekać na akceptację nauczyciela. Uwaga: Uczeń już zarejestrowany na tej platformie nie powinien rejestrować się ponownie (uczniowie, którzy brali udział w konkursie w zeszłym roku). Jeśli ktoś założył konto w zeszłym roku i zapomniał hasła, proszę o podejście do swojego nauczyciela.
 
Jak uzyskać na platformie dostęp do zadań archiwalnych? - Na platformie najlepiej szukać testów archiwalnych korzystając z pola wyszukaj - lupa u góry (wpisujemy np. SKRZAT czy BENJAMIN), określamy parametry (wybieramy wydawca: Konkurs Bóbr), wybrane zasoby darmowo ściągamy na swoje konto. Miłego i efektywnego rozwiązywania zadań!
 
 
 
Przykładowe wybrane zadania z etapu Benjamin (z zaznaczoną poprawną odpowiedzią) - jeśli ktoś zastanawia się nad udziałem w konkursie i nie chce jeszcze zakładać konta, a chce poćwiczyć:
Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjno-komunikacyjną uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych. Posługiwanie się technologią niesie w sobie wiele ważnych aspektów poznawczych, społecznych i kulturowych, rozwija i kształtuje twórcze podejście przy zdobywania wiedzy i umiejętności. Pytania są na ogół związane z posługiwaniem się komputerem i jego oprogramowaniem przy rozwiązywaniu różnorodnych sytuacji i problemów. Zadania dotyczą różnych treści, mocno akcentowane są elementy międzykulturowe i europejskie. Udział w konkursie jest całkowicie darmowy, a zabawa i satysfakcja są gwarantowane. Bóbr zachęca młodych do umiejętnego korzystania z komputerów i technologii informacyjnej, wspiera uczniów w zdobywaniu wiedzy i umiejętności potrzebnych każdemu w codziennym życiu.
 
Zachęcam do udziału!
Liczba uczestników ograniczona jest
liczbą komputerów w pracowniach!
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »