You are here: Strona główna arrow Sukcesy szkoły arrow Inne arrow Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe
Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe PDF Drukuj Email
Wpisał: Beata Nowak
10.10.2018.
W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piątek 4 października 2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych. Biegi odbywały się tradycyjnie na terenie kozielskiego parku. Organizatorem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji  oraz Szkoła Podstawowa nr 12 w Kędzierzynie-Koźlu. Zawody odbyły się w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców. Każdy zawodnik miał do pokonania dystans 800m, a drużyna składała się z 8 zawodników. Do zmagań przystąpiły z naszego powiatu tylko dwie szkoły dziewcząt i trzy chłopców. Po zaciętej rywalizacji nasze dziewczęta okazały się lepsze, zwyciężając w pięknym stylu. Na ostatniej zmianie Nikola Melich z kl.3d dzielnie walczyła z obecną Mistrzynią Polski w biegach przez płotki - Alicją Sielską z PSP nr 12. Natomiast reprezentacja chłopców uległa kolegom z „dwunastki” i zajęła drugie miejsce. Zwycięskie zespoły wiosną będą reprezentować powiat na zawodach wojewódzkich w Namysłowie. Po zawodach roczników 2003-2005 odbyły się biegi klas młodszych w ramach Igrzysk Dzieci. W tej kategorii również nasze uczennice okazały się najlepsze w powiecie.

Skład i wyniki drużyn:

Dziewczęta