You are here: Strona główna arrow Sukcesy szkoły arrow Inne arrow Egzamin z Tabliczki Mnożenia dla mieszkańców naszego miasta
Egzamin z Tabliczki Mnożenia dla mieszkańców naszego miasta PDF Drukuj Email
Wpisał: Katarzyna Węglorz-Koza
03.10.2018.
W piątek, 28 września 2018r., w ramach VIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia uczniowie klas Va, VIb oraz VIIIb, pod opieką nauczycieli matematyki, postanowili już po raz kolejny sprawdzić, jak sobie radzą z tabliczką mnożenia mieszkańcy naszego miasta.
W tym dniu wyruszyli na ulice Osiedla Piastów i gorąco zachęcali przechodniów do sprawdzenia swojej znajomości tabliczki mnożenia. Reakcje przechodniów były bardzo różne. Jedni z ogromną pewnością siebie i przyjemnością przystępowali do egzaminu, inni mieli pewne obawy czy sobie poradzą, jednak nie potrafili odmówić naszym miłym i wyrozumiałym egzaminatorom wzięcia udziału w akcji.

Króciutki test rachunkowy, prawidłowo rozwiązany, wywoływał wiele radości i uśmiechów na twarzach zdających. Starsze osoby, były szczególnie dumne, że po wielu latach od momentu ukończenia szkoły, sprostały zadaniu. Przyznawały jednak, że tę umiejętność trzeba systematycznie powtarzać.
Wszystkie osoby, które zgodziły się wziąć udział w akcji, zdały pomyślnie  test z tabliczki mnożenia. W nagrodę uzyskały tytuł MT EXPERT i otrzymały drobną słodkość.
Rolę egzaminatorów pełnili:
  • Michalina Kosakowska, Zuzia Baron, Krzysiu Czop, Filip Pierozak, Tobiasz Bakota, Nataniel Kronhof z klasy 5a,
  • Agata Lech, Malwina Gediga, Przemysław Wit, Filip Parys z klasy 6b
  • Roxana Kwiecień, Eliza Antonik, Michał Pastyrczyk, Dawid Fiedura z klasy 8b.
Akcja cieszyła się dużym powodzeniem wśród naszych mieszkańców.

Organizatorzy:
Anna Wysoczan,