Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania PDF Drukuj Email
Wpisał: Aleksandra Bobińska
30.09.2018.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania stał się znakomitą okazją do uczczenia go poprzez głośne czytanie wybranej książki oraz do rozpoczęcia projektu czytelniczego w klasach I-III. Dzieci z uwagą i zainteresowaniem wysłuchały czytanego przez panią dyrektor Bożenę Łotecką fragment opowiadania.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ogłoszony przez Polską Izbę Książki po raz pierwszy w 2001 roku. Głównym celem święta jest upowszechnianie głośnego czytania oraz zwrócenie uwagi na rolę, jaką ono odgrywa w rozwoju człowieka. Czytanie ma wiele zalet. To idealny sposób na nudę w czasie deszczowych i jesiennych dni. Zamiast siedzieć bezczynnie weź do ręki książkę i poczytaj!