Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" S. Żeromskiego PDF Drukuj Email
Wpisał: Urszula Mielczarek
11.09.2018.
7 września 2018 roku, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji NARODOWEGO CZYTANIA „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Ma ona na celu propagowanie najwybitniejszych dzieł literatury polskiej. Wydarzenie objęte patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej miało miejsce w muszli koncertowej im. Teresy Haremzy w kozielskim parku nad Odrą, w godzinach od 12.00 do 15.00. Dopisała piękna pogoda.
W Kędzierzynie-Koźlu organizatorem akcji, jak co roku, była Miejska Biblioteka Publiczna. Dyrektor Izabela Migocz zaprosiła do wspólnego czytania władze miasta, pracowników kultury, sportowców, dziennikarzy oraz uczniów kędzierzyńsko-kozielskich szkół, w tym również naszej.