Młodzi literaci popisali się swoją twórczością PDF Drukuj Email
Wpisał: Lidia Gacek-Zawadzka
21.06.2018.
W XXIII edycjI konkursu literackiego dla dzieci i młodzieży „MAŁE KRAJOBRAZY SŁOWA” uczniowie naszej szkoły odnotowałi duże sukcesy:
  • W I grupie wiekowej do lat 12: wyróżnienie otrzymała Ania Kubny - kl. 7d za cykl wierszy o przyrodzie, zaś w prozie I miejsce zdobyła Julia Kamyk - kl. 4d za opowiadanie "Magiczny Kamień", a wyróżnienie Jakub Donakiewicz – kl. 4d za opowiadanie "Wróbelek Ćwirek".
  • W II grupie wiekowej od 13 do 15 lat wyróżnienie w kategorii: proza przyznano Kindze – kl. 2D  za opowiadanie "Jeżaki".
Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce 14 czerwca 2018r. w Filii nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Nagrodzeni i wyróżnieni młodzi pisarze mogli wysłuchać recenzji swoich utworów i zaprezentować zebranym fragment nagrodzonej twórczości. Wszyscy zebrani mogli poczuć atmosferę literacką i ducha muz - Kalliope, Erato i Euterpe.

"Najwięksi są ci pisarze, co potrafią z powikłanego zamętu swojej epoki wydobyć na jaw którąś z tych zasad odwiecznych i w odnowionym blasku do wierzenia ją podać." Maria  Dąbrowska
Konkurs został ogłoszony przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kędzierzynie-Koźlu pod hasłem "Ziemia to nasz skarb". Przedmiotem konkursu była poezja i proza ze szczególnym uwzględnieniem tematyki własnego otoczenia, jego rzeczywistości, obyczajowości, specyfiki środowiska, tradycji i dziedzictwa kulturowego.
Do konkursu swoje utwory zgłosiło 40 uczestników w następujących grupach wiekowych:
- do lat 12
- od 13 do 15 lat
- od 16 do 18 lat.
Po wnikliwej analizie i ocenie tekstów jury konkursu w składzie:
1. Marta Fox - poetka, pisarka, autorka książek dla młodzieży
2. Karolina Kusek - poetka, autorka wierszy dla dzieci
przyznało  nagrody i wyróżnienia.
Z ogromną radością gratulujemy Młodym literatom i ich Rodzicom