"Bezpieczne wakacje" - zajęcia profilaktyczne z policjantami PDF Drukuj Email
Wpisał: Aleksandra Białas
22.06.2018.
W dniach 18 i 19 czerwca 2018 roku odbyły się spotkania z funkcjonariuszami Policji panią Elżbietą Wyszyńską i panem Radosławem Mierzejewskim. Zajęcia profilaktyczne zostały zorganizowane dla uczniów klas I-III oraz IV-V.
Dzielnicowi rozmawiali z dziećmi na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wakacji, zarówno nad wodą, jak i w górach. Omówili jak uczniowie powinni zachować się w sytuacji gdy ktoś się zgubi, gdy pies będzie chciał zaatakować lub gdy obca osoba będzie ich zaczepiać. Młodszym dzieciom przypomniano także zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Klasy starsze miały możliwość zagrać w grę edukacyjną "Rufus w opałach", która pozwoliła im zobaczyć, na jakie niebezpieczeństwa może natrafić młody użytkownik nowoczesnych technologii. Dzięki grze uczniowie dowiedzieli się, jak mogą reagować w trudnych sytuacjach oraz jakie konsekwencje mogą ich spotkać, jeśli będą dokonywać niewłaściwych wyborów.