Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

BIP

 

Dziennik elektroniczny

Instrukcja korzystania
z e-dziennika

Facebook

Licznik odwiedzin strony


wizyt na stronie
od 20.02.2010r.
Zapraszamy ponownie!

Gości online teraz

Odwiedza nas 6 gości

Logowanie


Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
You are here: Strona główna
Dzień australijski w naszej szkole PDF Drukuj Email
Wpisał: Danuta Niedźwiecka-Banasik   
18.06.2018.
14 czerwca nasi młodsi uczniowie poznawali najmniejszy kontynent świata. Do wspólnej zabawy zaprosili ich uczniowie III klas językowych gimnazjum. Jak James Cook odkrywali nieznane. Mogli usiąść z Aborygenami pod ich świętą górą ULURU i przy dźwiękach  instrumentu didgeridoo odszyfrowywać swoje imiona z alfabetu aborygeńskiego. Uśmiechnięci miłośnicy  surfingu z  Bondi Beach zapraszali do Great Barrier Reef – przepięknej australijskiej rafy koralowej. Tam nasi milusińscy "tworzyli" mieszkańców rafy.

Image
Zabawy kreatywne, wycinanki z Sydney Opera, alfabet Aborygenów, niezwykle smaczne australijskie przysmaki, koala, emu, kangur i kakadu  zerkające z parawanu, dźwięki didgeridoo, rafa koralowa i jej mieszkańcy, boomerangi, skok kangura z przeszkodami, to była gratka dla mniejszych i większych.
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image 
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »