Dzień australijski w naszej szkole PDF Drukuj Email
Wpisał: Danuta Niedźwiecka-Banasik
18.06.2018.
14 czerwca nasi młodsi uczniowie poznawali najmniejszy kontynent świata. Do wspólnej zabawy zaprosili ich uczniowie III klas językowych gimnazjum. Jak James Cook odkrywali nieznane. Mogli usiąść z Aborygenami pod ich świętą górą ULURU i przy dźwiękach  instrumentu didgeridoo odszyfrowywać swoje imiona z alfabetu aborygeńskiego. Uśmiechnięci miłośnicy  surfingu z  Bondi Beach zapraszali do Great Barrier Reef – przepięknej australijskiej rafy koralowej. Tam nasi milusińscy "tworzyli" mieszkańców rafy.

Zabawy kreatywne, wycinanki z Sydney Opera, alfabet Aborygenów, niezwykle smaczne australijskie przysmaki, koala, emu, kangur i kakadu  zerkające z parawanu, dźwięki didgeridoo, rafa koralowa i jej mieszkańcy, boomerangi, skok kangura z przeszkodami, to była gratka dla mniejszych i większych.