101 pomysłów na spędzenie wolnego czasu, czyli Festyn Rodzinny w kędzierzyńskiej "Dziewiętnastce" PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator
12.06.2018.
Czerwcowy festyn rodzinny jest szkolną tradycją. W minioną sobotę, 9 czerwca, w Publicznej Szkole Podstawowej nr 19 kolejny raz uczniowie, ich najbliżsi oraz nauczyciele spotkali się, by w atmosferze doskonałej zabawy i wspólnego świętowania uczcić kończący się rok szkolny.
Podczas festynu boiska szkolne zamieniły się w kolorowy plac zabaw. Każdy mógł tu znaleźć ciekawą propozycję spędzenia sobotniego przedpołudnia, dla gości przygotowano bowiem wiele atrakcji.

Za budynkiem szkoły pojawiła się "Mała Scena Wielkich Talentów", na której można było podziwiać występy wokalne i taneczne najzdolniejszych uczniów. Ale tutaj także odbyła się licytacją piłek podpisanych przez piłkarza Jakuba Błaszczykowskiego. Licytację poprowadził przewodniczący Rady Rodziców - pan Jacek Król.
Wiele pozytywnych emocji wzbudziła sportowa rywalizacja najmłodszych uczestników festynu. Do "BIEGU PIASTÓW" przystąpili uczniowie klas I-III szkoły podstawowej, którzy pokazali, że ducha sportowego współzawodnictwa należy trenować od małego. Na boisku rozegrano mecz siatkówki plażowej. Można było potrenować także szare komórki i sprawdzić się w najszybszym  ułożeniu sześcianu zbudowanego z wielu mniejszych, ruchomych sześcianów, czyli kostki Rubika.
Wielbicieli grillowania kusiły specjały przygotowane przez Rodziców, a zmęczeni słońcem Goście w zaciszu szkolnych kawiarenek delektowali się kawą i ciastem.
Zainteresowani  mogli na boisku szkolnym wziąć udział w kursie pierwszej pomocy. Najmłodsi chętnie odwiedzali stanowiska, gdzie można było kupić kolorowe balony, watę cukrową, pobawić się  na dmuchanej zjeżdżalni i wylosować szczęśliwy los na "Loterii Fantowej"!
W pracowni informatycznej wszyscy chętni, a było ich wielu, mogli kreatywnie pograć w "Wodne przygody". Używając zestawu Makey Makey sterowali grą maczając palce w szklankach wypełnionych wodą… Zajęcia promowały tablicę interaktywną, o którą nasza szkoła wzbogaciła się w ramach programu rządowego "Aktywna tablica".
Jak zawsze humor i pogoda dopisały. Mamy nadzieję, że za rok Festyn Rodzinny obchodzić będziemy jeszcze bardziej wyjątkowo! Już dzisiaj wszystkich zapraszamy!

WIĘCEJ ZDJĘĆ OBEJRZYJ W GALERII SZKOŁY