Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
You are here: Strona główna arrow Nasze klasy arrow Z życia klas arrow Legenda o Bazyliszku w interpretacji klasy 4c
Legenda o Bazyliszku w interpretacji klasy 4c PDF Drukuj Email
Wpisał: Ewa Baraniuk   
16.05.2018.
Niemałą radość i zainteresowanie wzbudziła wśród świetliczaków prezentacja legendy o Bazyliszku, która odbyła się w piątek, 11 maja. Występ przygotowała klasa IV C. Pomysł inscenizacji warszawskiej legendy powstał podczas lekcji języka polskiego, kiedy uczniowie poznawali najpopularniejsze legendy polskie. Według tekstu Bazyliszek był stworem z ogonem węża i oczami żaby. Strzegł on w staromiejskich podziemiach ukrytych skarbów, a intruzów zamieniał wzrokiem w kamień.
 

Image
W spektaklu klasy odważna była tylko Magda, która wyruszyła do podziemi, aby uwolnić swojego brata Marka. Publiczność z uwagą obejrzała inscenizację i chętnie odpowiadała na pytania związane z legendą.
Po raz kolejny teatr stał się zachętą do twórczej aktywności i wspaniałą zabawą dla dzieci. Okazało się, że w ciekawy sposób można propagować znane teksty lektur szkolnych. Dziękujemy klasie IVC za zaangażowanie i gratulujemy gry aktorskiej!
 
Image
 
Image
 
Image
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »