Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

BIP

 

Dziennik elektroniczny

Instrukcja korzystania
z e-dziennika

Facebook

Licznik odwiedzin strony


wizyt na stronie
od 20.02.2010r.
Zapraszamy ponownie!

Gości online teraz

Odwiedza nas 7 gości

Logowanie


Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
You are here: Strona główna arrow Komputer - artykuły dla klas arrow Świętowaliśmy Dni Otwartych Funduszy Europejskich
Świętowaliśmy Dni Otwartych Funduszy Europejskich PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
14.05.2018.
W dniach 11-12 maja, w ramach obchodów Dni Otwartych Funduszy Europejskich, w naszej szkole miały miejsce zajęcia dla dzieci. W pracowni komputerowej B-10 odbyły się zajęcia inspirowane bajką "O rybaku i złotej rybce", natomiast w pracowni E-23 dzieci wzięły udział w warsztatach przyrodniczych. W piątek odwiedziły nas przedszkolaki z Przedszkoli 22 oraz 26, w zajęciach wzięła też udział klasa 1b. W sobotę naszą szkołę odwiedziły z opiekunami zainteresowane dzieci w różnym wieku.
 
Image

W trakcie zajęć w pracowni komputerowej dzieci obejrzały bajkę, a następnie wykonywały różne, tematyczne, interaktywne zadania: kolorowały rybki, układały puzzle, odnajdywały różnice na dwóch podobnych obrazkach, rozwiązywały quizy, był tez czas na pogranie w grę  "Wodne przygody". Przedszkolaki zagrały na komputerach stacjonarnych wykorzystując w grze strzałki klawiatury, uczniowie sterowali grą kreatywnie - za pomocą zestawu Makey Makey strzałki klawiatury zmieniły się w wodę w szklankach... Taki sposób sterowania grą wzbudził duże zaciekawienie dzieci.
Na zajęciach wykorzystana została tablica interaktywna, o którą nasza szkoła wzbogaciła się w ramach programu „Aktywna tablica”, jak również komputery stacjonarne wraz z oprogramowaniem. W czasie pracy przedszkolaki oraz uczniowie musieli wykazać się między innymi: kreatywnością, spostrzegawczością, umiejętnością pracy w grupie, kształcili również umiejętność korzystania z klawiatury czy zestawu Makey Makey oraz tablicy interaktywnej.
W pracowni E-23 odbyły się zajęcia przyrodnicze. Ich celem była dobra zabawa, dzięki której przedszkolaki w sposób ciekawy i angażujący odbiorcę zdobyły wiedzę jak być świadomym i odpowiedzialnym mieszkańcem naszej planety. Dzięki tablicy multimedialnej dzieci w sposób interaktywny mogły poznać walory przyrody i dowiedzieć się jak my ludzie wpływamy na otaczający nas świat i jak możemy go chronić.
Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w zajęciach, które rozszerzyly ich wiedzę z zakresu przyrody i ekologii. Zdobycie nowych umiejętności potwierdziły otrzymane dyplomy "Ekobohatera".
 
Alina Uzny (B-10, zajęcia piątkowe)
Maria Podcerkiwna (B-10, zajęcia sobotnie)
Adrian Kłos (E-23, zajęcia piątkowe)
Kornelia Lerch-Kozula (E-23, zajęcia sobotnie)
 
WIĘCEJ ZDJĘĆ OBEJRZYJ W GALERII SZKOŁY!
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »