Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
You are here: Strona główna
Mistrz Dykcji 2018 - wyniki etapu miejskiego PDF Drukuj Email
Wpisał: Małgorzata Fąferek-Pekowska   
27.04.2018.
Image
 
26.04.2018 roku na terenie naszej szkoły po raz piętnasty odbył się miejski etap konkursu Mistrz Dykcji.  W konkursie udział wzięło 25 uczniów z pięciu szkół: PSP nr 5, PSP nr 11, PSP nr 12, PSP nr 15 i PSP nr 19.

Tradycyjnie konkurs odbywał się w trzech etapach, podczas których uczestnicy kolejno

  1. recytowali, trudny pod względem artykulacyjnym, wierszyk własnego autorstwa,
  2. odczytywali wylosowany, trudny pod względem artykulacyjnym wiersz ze zbioru limeryków Marcina Brykczyńskiego oraz wierszyków, których  autorami są uczestnicy konkursów z lat ubiegłych,
  3. prezentowali samodzielną wypowiedź na temat „Kim chcę zostać w przyszłości”.

ImageWystąpienia uczniów oceniało jury w składzie:
  • mgr Ewa Kowalczyk - pracownik Miejskiego Ośrodka Kultury,
  • mgr Grażyna Grajoszek - pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej,
  • mgr Jakub Dźwilewski - redaktor naczelny Dobrej Gazety i TV Kędzierzyn.

Podczas tegorocznej edycji konkursu członkowie  jury podkreślali bardzo wysoki poziom przygotowania uczniów biorących udział w konkursie oraz ich piękne wystąpienia na temat "Kim chcę zostać w przyszłości". Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji i wnikliwej analizie wystąpień jury zadecydowało o przyznaniu tytułu Mistrza Dykcji 2018 ex aequo  uczennicom PSP nr 11 Agnieszce Langner i Kindze Bakocie. Drugie miejsce zajęła uczennica PSP nr 19 Jagoda  Żyłowska, trzecie miejsce ex aequo  uczennice: Zuzanna Łotocka z PSP nr 5 oraz Kalina Mazasz z PSP nr 15.
Poza tym przyznano wyróżnienia przyznano: Michałowi Kałamadze, Aleksandrze Szajdze i Joannie Smuszowicz (PSP 19), a także Karolinie Strzelczyk z PSP nr 12 i Malwinie Adamiak z PSP nr15. Mistrzynie Dykcji 2018 oraz wyróżnieni otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Urząd Miasta Kędzierzyna-Koźla .
Podczas przemówienia końcowego członkowie jury podkreślali dużą sprawność językową uczniów i ich bogaty zasób słownictwa. Przy wręczania dyplomów zwycięzcom była obecna pani dyr. Teresa  Dziemidowicz, która wraz z jury gratulowała wszystkim laureatom.
Dziękujemy za  udział wszystkim uczestnikom konkursu i ich opiekunom a także rodzicom. Gratulujemy Mistrzyniom Dykcji oraz wyróżnionym, życząc jednocześnie sukcesów w roku przyszłym. Szczególne podziękowania w przeprowadzeniu konkursu należą się kierownikowi świetlicy szkolnej paniom Annie Gąsce, Dorocie Rogulskiej, Teresie Grądowskiej i kierownikowi biblioteki pani Urszuli Mielczarek oraz opiekunowi Samorządu Szkolnego.
Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w konkursie w roku przyszłym zapraszam na zajęcia pozalekcyjne Mistrz Dykcji, które odbywają się w Sali B-19.
logopeda PSP nr 19
Małgorzata Fąferek-Pekowska
 
Image
 
następny artykuł »