You are here: Strona główna arrow Komputer - artykuły dla klas arrow Podsumowanie konkursu informatycznego "Internet - korzystam odpowiedzialnie"
Podsumowanie konkursu informatycznego "Internet - korzystam odpowiedzialnie" PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny
01.03.2018.
We wtorek, 27 lutego odbył się w sali B-10 szkolny konkurs informatyczny sprawdzający znajomość pojęć związanych z Internetem oraz zasad bezpiecznego korzystania z sieci. Konkurs podsumował tegoroczne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole i sprawdził, ile uczniowie zapamiętali z prowadzonej w lutym edukacji informatycznej dotyczącej Internetu.
W konkursie startowały trzyosobowe drużyny z klas IV-VI. Na lekcji drugiej rywalizowali uczniowie klas IV, a na kolejnej godzinie klasy V-VI. W konkursie została wykorzystana tablica interaktywna, o którą nasza pracownia wzbogaciła się w styczniu w ramach rządowego programu "Aktywna tablica".

Reprezentanci poszczególnych klas rozwiązali na tablicy przygotowane dla nich zadania - każdy uczestnik konkursu mógł sprawdzić się samodzielnie oraz w drużynie. Rozwiązywanie konkursowych zadań takich jak: sieciomat losujący, internetowa stokrotka (gra znana pod nazwą wisielec), wyścigi konne, test wyboru, milionerzy czy krzyżówka z hasłem, sprawiły uczestnikom wiele radości oraz pokazały ich dużą wiedzę w sprawdzanym obszarze.
Oto zwycięskie klasy w obu kategoriach wiekowych:

Klasy czwarte:
 I miejsce: klasa 4d
II miejsce: klasa 4a
III miejsce: klasa 4e
IV miejsce: klasa 4c
V miejsce: klasa 4b

Klasy piąte i szóste:
 I miejsce: klasa 6b
II miejsce: klasa 6a
III miejsce: klasa 5a
IV miejsce: klasa 5b
V miejsce: klasa 5c

Na najbliższym apelu w grupie wiekowej zostaną wręczone dyplomy oraz drobne upominki dla najlepszych. Wszystkim gratuluję wiedzy i dziękuję za udział w konkursie. Do zobaczenia w kolejnej edycji za rok!
Organizator konkursu: Alina Uzny