Marzycielska Poczta w naszej szkole PDF Drukuj Email
Wpisał: Ewa Baraniuk
02.01.2018.
Marzycielska Poczta narodziła się pod koniec 2009 roku. Co jakiś czas zamieszczane są w niej profile chorych dzieci z całej Polski, które kochają dostawać tradycyjne listy i kartki. W profilach dzieci znajdują się adresy pocztowe, pod które każdy może napisać.
Listy i kartki dodają dzieciakom siły do walki z chorobą, ich rodzicom otuchy.  Klasa VC postanowiła przygotować kartki z okazji świąt Bożego Narodzenia wraz z życzeniami, każdy uczeń wybrał dziecko, któremu zadedykował swoje pozdrowienia. Do tej szlachetnej akcji dołączyli tez uczniowie z klasy VA i VIA oraz uczeń z klasy VB, który zaadresował koperty i wysłał je w urzędzie pocztowym.

Wiele osób po odwiedzeniu Marzycielskiej Poczty decyduje się na napisanie listu lub kartki do dziecka. Dlatego przekazanie informacji o akcji – nawet jednej osobie – ma wielkie znaczenie. Zorganizowanie akcji pisania listów jest niezwykle proste. Najłatwiej zorganizować taką akcję we własnej klasie, choć można właściwie w każdej większej grupie ludzi. My do tego gorąco zachęcamy!