Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
You are here: Strona główna arrow Nasze klasy arrow Z życia klas arrow Matematyka da się lubić - Tangram
Matematyka da się lubić - Tangram PDF Drukuj Email
Wpisał: Katarzyna Węglorz-Koza   
29.12.2017.
W grudniu 2017r. odbył się drugi etap tegorocznego konkursu "Matematyka da się lubić" - Tangram.  W konkursie wzięły udział trzyosobowe zespoły, reprezentujące klasy czwarte i piąte szkoły podstawowej.
Uczniowie z siedmiu figur geometrycznych zwanych tanami, układali wzory, które swoim kształtem przypominały różne przedmioty lub przedstawiały sylwetki ludzi oraz zwierząt w różnych pozach. Do ułożenia każdej figury należało wykorzystać wszystkie tany. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się nie tylko spostrzegawczością, wyobraźnią i cierpliwością w poszukiwaniu rozwiązań, ale także umiejętnością współpracy w grupie. Zabawa sprawiła uczniom ogromną przyjemność.
 
Image

Rywalizacja była bardzo zacięta. Najwięcej figur w kształcie przedmiotów, zwierząt oraz ludzi ułożyły klasy IVd i Vb, na drugim miejscu uplasowała się klasa Vc, na trzecim miejscu klasy Va, IVb i IVe.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do udziału w kolejnych etapach konkursu.

Organizatorzy: Marta Martyniuk, Katarzyna Węglorz-Koza
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »