You are here: Strona główna arrow Nasze klasy arrow Z życia klas arrow Świąteczny czas w klasie 3c
Świąteczny czas w klasie 3c PDF Drukuj Email
Wpisał: Aleksandra Kocoł-Duchnowicz
21.12.2017.

Już od dłuższego czasu uczniowie klasy 3c przygotowywali się do Świąt. To był naprawdę cudowny, pełen zadumy ale i radości czas, przepełniony wspaniałymi zapachami, melodiami oraz wspólnymi rozmowami…

Najpierw podjęliśmy wyzwanie adwentowe, które polegało na rozwiązaniu 24 zadań tekstowych. Każdego dnia chętni uczniowie zabierali kolejne zadania  do domu. Następnie napisaliśmy po raz pierwszy  świąteczne listy do swoich Rodziców. W klasie rozbrzmiewała muzyka świąteczna, kolędy i pastorałki. Nauczyliśmy się grać na flecie fragment kolędy „Lulajże Jezuniu” - nasze pierwsze próby grania na tym instrumencie wypadły naprawdę imponująco. Wykonaliśmy również szereg świąteczno-zimowych prac plastycznych: bałwanki, bombki, zaprojektowane przez nas kartki świąteczne. Odrobinę zadumy wprowadziła natomiast omawiana baśń H. CH. Andersena „Dziewczynka z zapałkami” - dzięki  niej zatrzymaliśmy się na chwilę, aby porozmawiać o empatii, pomocy drugiemu człowiekowi, a więc wartościom szczególnie ważnym podczas zbliżających się Świąt. Podsumowaniem świątecznego tygodnia była klasowa wigilijka, pięknie przygotowana przez naszych Rodziców. Podczas spotkania ozdabialiśmy pierniki, a wspaniały zapach w  naszej pracowni unosił się dzięki goździkom oraz pomarańczom. Nasza koleżanka Zuzia zagrała nam również kolędę na skrzypcach - usłyszeliśmy po raz pierwszy, jak pięknie gra. W piątek zaprezentowaliśmy  prace, na których opisaliśmy zwyczaje związane z Bożym Narodzeniem panujące w naszych domach.