Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
You are here: Strona główna
Mikołajkowe warsztaty przyrodnicze PDF Drukuj Email
Wpisał: Karolina Pietrzyk   
18.12.2017.
15 grudnia klasy 6a i 6b wyjechały na warsztaty przyrodnicze do Chorzowa. Wyjazd był nietypowy, ponieważ nasi uczniowie mieli okazję nauki przez zabawę i doświadczenia, które wykonywali sami pod okiem specjalistów w małych 10 osobowych grupach. Zajęcia były podzielone na 4 tematy, które uczniowie realizowali pod okiem instruktorów prowadzących.
 
Image

 

Każdy z młodych naukowców ćwiczył, wykonywał doświadczenia, badania, a wszystko to w wesołej  atmosferze. Śmiechu, zaskoczenia i zaciekawienia było co niemiara. Kończąc jeden warsztat, uczniowie z niecierpliwością oczekiwali na następne, ciekawe zajęcia. Wielokrotnie instruktorzy przedłużali czas zajęć, by móc odpowiedzieć na liczne pytania zadawane przez dzieci. Wszyscy mieli okazję zobaczyć i dotknąć: miłą szczurzycę, patyczaki czy modliszkę. Poznawali tajniki fizyki przez układanie konstrukcji z gwoździ bez użycia kleju a także przelewali substancje w  próbówkach ucząc się  określać pH i rozróżniać roztwory. To tylko niewielka część wykonywanych eksperymentów w tym dniu przez młodych odkrywców z podstawówki. Uśmiechy na twarzy i duże poruszenie wśród dzieci, pokazało iż ta wycieczka była przysłowiowym strzałem w dziesiątkę! 

 

Tytuły warsztatów:
Co to znaczy mieć pH?
Zajęcia Entomologiczne
Bio-laboratorium.
Ryzyk Fizyk
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »