Teatr w klasie 3e PDF Drukuj Email
17.12.2017.
13 grudnia uczniowie klasy 3e mieli okazję wziąć udział w internetowym Teatrze TVP dla szkół i zobaczyć niezwykły spektakl dzięki Teatrowi Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach. W tym dniu o godzinie 11:00 dzieci mogły oglądać znaną bajkę "Kopciuszek", wystawianą na żywo właśnie w Kielcach. Jak wiadomo to jedna z najbardziej lubianych baśni, przedstawiana w wielu wersjach na całym świecie. To opowieść o tym, że los sprzyja ludziom dobrym i szlachetnym.

Aby najmłodszym przybliżyć postać Kopciuszka, a starszym urozmaicić znaną fabułę, akcja przeniesiona została w czasy współczesne i stąd również pomysł na oryginalną inscenizację. Inspiracją dla lalek używanych w spektaklu były muppety, dobrze wszystkim znane.
Przedstawienie zrealizowane zostało również w planie aktorskim, z elementami interakcji z widzem. Spektakl w kolorowej scenografii, oparty na animacji, gagach, piosenkach i kompozycji muzyki funky oraz jazzu zainteresował uczniów i wywołał uśmiech na ich buziach.