Witajcie w naszej bajce... PDF Drukuj Email
Wpisał: Ewa Baraniuk
14.12.2017.

Czy warto obejrzeć sztukę teatralną opartą na lekturze szkolnej? O tym mogły się przekonać klasy piąte oraz klasa IVa i IVc, wyjeżdżając 7 grudnia na spektakl pt. "Akademia pana Kleksa" przygotowany przez  Teatr Lalki i Aktora w Opolu.
Ciekawe połączenie występu aktorów i lalek zostało wzbogacone animacjami w projekcjach wideo, zaskakującymi efektami świetlnymi oraz piosenkami znanymi z filmu o panu Kleksie i jego niezwykłej szkole.
Po przedstawieniu klasy wzięły również udział w warsztatach teatralnych na temat dykcji, pracy z lalkami i scenografii. Bezpośredni kontakt z aktorami dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń.
Uczniowie byli zgodni, że warto najpierw przeczytać książkę, aby później przekonać się, jak pomysłowo można przedstawić treść utworu na scenie teatralnej.