Wywiadówka z programem "Trzymaj Formę" PDF Drukuj Email
Wpisał: Beata Nowak
11.12.2017.
Celem Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Trzymaj formę" jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin, zwiększenie świadomości uczestników programu dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie.

Kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych uczniów ma sens, gdy takie nawyki żywieniowe są utrwalane w ich rodzinach, gdyż rodzice mają bezpośredni wpływ na kształtowanie nawyków prozdrowotnych u dzieci.  Aby umożliwić rodzicom zwiększenie tej świadomości dnia 15.11.2017r. w naszej szkole, w czasie wywiadówek, przeprowadziliśmy edukację prozdrowotną. Każdy wchodzący do szkoły rodzic został obdarowany przez uczniów klasy 2bLA broszurką "Co każdy rodzic powinien wiedzieć o żywieniu i aktywności fizycznej" oraz zachęcony do jej przeczytania.

Beata Nowak - koordynator programu "Trzymaj formę"