Bieg Mikołajkowy PDF Drukuj Email
Wpisał: Beata Nowak
11.12.2017.
9.12.2017r. Klub Sportowy "Koziołek" zorganizował w Kędzierzynie-Koźlu VI Charytatywny Bieg Mikołajkowy. Uczestnicy biegali dla chorego Szymonka Świdra. W tym roku trasa biegów przebiegała kozielskimi alejami parkowymi. Start i meta znajdowały się na Placu Rady Europy przed Urzędem Miasta. Starowały całe rodziny i dzieci począwszy od przedszkolaków do gimnazjalistów oraz wytrawni biegacze.

Dzieci startowały na dystansach od 150m do 1200m. Każdy zawodnik został obdarowany czerwoną mikołajkową czapeczką, w której startował. Pierwsi do rywalizacji przystąpili najmłodsi zawodnicy, później uczniowie szkół podstawowych i gimnazjaliści.  Każdy, kto ukończył bieg, otrzymał piękny pamiątkowy medal, wręczony przez Mikołaja. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie i uczennice klasy 4b LA, 2b LA i 2f. Para naszych uczniów stanęła na podium zajmując 3 miejsce. Byli to: Laura Świerczek kl. 4b i Michał Toczek kl. 2Bg.
Pozostali nasi uczniowie również bardzo dobrze pobiegli, ale w tym dniu najważniejsze nie były zajęte miejsca, tylko cel, jaki przyświecał imprezie - wspieranie akcji charytatywnych. Brawa dla zawodników, którzy pobiegli dla Szymonka. A byli to:

Klasa 4b
Laura Świerczek