Podsumowanie polonistycznego projektu PDF Drukuj Email
Wpisał: Dorota Grzesik
07.12.2017.

W dniu 21 XI 17r. odbył się apel podsumowujący polonistyczny projekt "Październik Miesiącem Języka Polskiego". Był on realizowany w naszej szkole w klasach 4-7. W ramach projektu uczniowie  brali udział w różnych konkursach: polonistycznych, plastycznym oraz religijnym. A oto tytuły niektórych z  nich: "Z polszczyzną za pan brat", "Mistrz Ortografii", "Ulubiona postać literacka". Chętne dzieci wzięły też udział w konkursie fotograficznym pt. "Byłem, widziałem…". Ich zadaniem było zrobienie zdjęcia krajobrazu i opisanie go.

Na apelu wszyscy wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody. Każdemu wręczono dyplom oraz słodką niespodziankę. Pani Dorota Grzesik, koordynator projektu, pogratulowała wyróżnionym dzieciom i życzyła sukcesów w dalszych etapach konkursów. Niektórzy uczniowie będą reprezentować naszą szkołę w etapach miejskich.

Na zakończenie apelu uczniowie klasy 5c, pod kierunkiem p. Ewy Baraniuk, przygotowali krótki występ o ciekawostkach języka polskiego.