Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
You are here: Strona główna
Andrzejkowe poszukiwanie skarbów PDF Drukuj Email
Wpisał: Joanna Olechowska   
04.12.2017.
Tegoroczne andrzejki w klasie 3a okazały się źródłem ogromnych wrażeń i emocji, gdyż, zamiast popularnych zabaw i wróżb, urządziliśmy nocne poszukiwanie skarbów.  W piątek 1 grudnia wyposażeni w śpiwory, poduszki i kołdry przybyliśmy do szkoły, aby spędzić  wspólnie ten wyjątkowy wieczór.
 
Image

Cała zabawa rozpoczęła się od poszukiwania skarbu. Aby go odnaleźć, dzieci, podzielone na dwie drużyny, musiały wykonać szereg różnorodnych zadań. Za poprawnie wykonane zadanie otrzymywały literki, które tworzyły hasło – wiadomość, gdzie szukać skarbu. Poszukiwacze z wielkim zaangażowaniem przystąpili do pracy, wykazując się wiedzą, kreatywnością oraz umiejętnością współpracy.  Błyskawicznie rozwiązali wszystkie zagadki i odnaleźli słodką niespodziankę. Radości i śmiechu było co nie miara.
Nie był to jednak koniec atrakcji. Po spałaszowaniu samodzielnie przygotowanej kolacji, przystąpiliśmy do obchodów kultywowanych od lat andrzejek. Dowiedzieliśmy się, jaki zawód jest nam pisany w przyszłości, kto zostanie naszą wielką miłością, co oznacza data naszych urodzin oraz kto pozostanie w prawdziwej przyjaźni do końca życia.                
Następnie przyszedł czas na zabawy grupowe inicjowane przez dzieci: gry planszowe, tańce, piłka nożna.
Lekko zmęczeni przygotowaliśmy posłania. Umyci i przebrani ułożyliśmy się wygodnie, aby obejrzeć bajkę. Przed północą szkołę spowiły cisza i spokój. Dzieci zapadły w sen. Następnego dnia uporządkowaliśmy salę i o 8:00 rozeszliśmy się do domów. Z uśmiechem będziemy wspominać spędzony razem czas.   

Image

Image

{mosiamge}

Image

Image

Image

Image

{mosiamge}

Image

Image

Image

Image

{mosiamge}

Image

Image
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »