Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
You are here: Strona główna
Tydzień pełeń wrażeń w klasie 3e PDF Drukuj Email
04.12.2017.

Ostatni tydzień listopada był pełen wrażeń dla klasy 3e.

Image

 

  • 28 listopada odwiedziła nas babcia Julii, pani Cecylia Kroker. Spotkanie odbyło się w ramach projektu klasowego "Poczytaj mi babciu i dziadku...". Pani Cecylia przyniosła ze sobą książkę z lat szkolnych "O Janku wędrowniczku" Marii Konopnickiej. Strony książki nawet pachniały tamtymi czasami... Nasz gość opowiedział również o swoich wspomnieniach z czasów szkolnych. Podobnie jak za pierwszym razem, kiedy to odwiedziła nas babcia Marleny, pytaniom nie było końca. Na pamiątkę tego dnia pani Cecylia otrzymała dyplom z podziękowaniami dla naszego gościa. Trzecioklasiści wraz z wychowawcą bardzo dziękują pani Cecylii za przemiłe spotkanie.
  • Ale to nie koniec wrażeń w tym dniu. W związku z omówioną lekturą "O psie, który jeździł koleją" klasa 3e wybrała się na spotkanie z kolejarzem, panem Michałem Sowiżdrzałem, na pobliską stację PKP w Kędzierzynie-Koźlu. Pan Michał opowiedział nam trochę o swoim zawodzie, jak i pozwolił nam przyjrzeć się pociągom trochę bliżej. Mieliśmy niebywałą okazję założyć nawet czapkę maszynisty i usiąść na jego fotelu. Pan Michał w wolnych chwilach fotografuje i dzięki niemu mamy pamiątkę w postaci pięknych fotografii z tego dnia. Panu Michałowi serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i przepiękne zdjęcia, a mamom p.Gracjannie i p. Ilonie dziękujemy za wszelką pomoc i opiekę.
  • Dzień później 29 listopada w ramach klasowego projektu przyrodniczego "Jestem EKO" przybliżyliśmy sobie sylwetkę św. Franciszka z Asyżu, który tego dnia został ogłoszony patronem ekologów. Wspólnie wykonaliśmy plakat, gdzie przykleiliśmy zdjęcie patrona oraz wypisaliśmy cechy charakteryzujące św. Franciszka.
  • Natomiast 30 listopada obchodziliśmy wspólnie andrzejki. W tym dniu przebraliśmy się za wróżki czy wróżbitów i wróżyliśmy. Przebijaliśmy serca, na których widniały imiona chłopców bądź dziewcząt, losowaliśmy kartki z kolorami, które przepowiadały nam wróżbę na kolejny rok. A kto powiedział, że nie mogą być wróżby matematyczne... Otóż mogą! Każdy z nas obliczał swoją urodzeniową cyfrę i wtedy dowiadywaliśmy się więcej o swoim charakterze i usposobieniu. Nie mogło również zabraknąć najważniejszej wróżby, a mianowicie lania wosku. Z pomocą latarki odczytywaliśmy cienie z woskowych figur. Na zakończenie tego dnia były tańce i pląsy w klasie jak i na szkolnym korytarzu:)  Niestety były to nasze ostatnie wspólne andrzejki, ale na pewno na długo zapadną nam w pamięć.

Image

Image

{mosiamge}

Image

Image

Image

Image

{mosiamge}

Image

Image

Image

Image

{mosiamge}

Image

Image

Image

Image

{mosiamge}

Image

Image
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »