Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

BIP

 

Dziennik elektroniczny

Instrukcja korzystania
z e-dziennika

Facebook

Licznik odwiedzin strony


wizyt na stronie
od 20.02.2010r.
Zapraszamy ponownie!

Gości online teraz

Odwiedza nas 1 gość

Logowanie


Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
You are here: Strona główna arrow Komputer - artykuły dla klas arrow Trwa Godzina Kodowania - zachęcamy do udziału nie tylko uczniów!
Trwa Godzina Kodowania - zachęcamy do udziału nie tylko uczniów! PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
03.12.2018.
Godzina Kodowania (The Hour of Code), organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week, USA), jest największą inicjatywę edukacyjną w historii, adresowaną do uczniów, nauczycieli i innych osób z całego świata. Cieszy się również bardzo dużą popularnością w Polsce. W tym roku trwa w dniach 3 - 9 grudnia, ale można w niej uczestniczyć przez cały rok, z dowolnego urządzenia i miejsca, w którym jest dostęp do Internetu, na lekcjach i zajęciach w szkole, jak i poza szkołą, indywidualnie lub w grupie. Ta inicjatywa nie jest ograniczona tylko do szkół, może w niej brać udział każdy, w każdym wieku. Nie jest potrzebne żadne przygotowanie informatyczne, czy też w zakresie programowania.
 

Pierwotnie, celem tej inicjatywy było przybliżenie uczniom informatyki w formie łamigłówek z postaciami z ich gier i zabaw, których rozwiązanie polega na ułożeniu programów z gotowych bloczków. Oferta łamigłówek i kursów jest obecnie bardzo bogata, dzięki propozycjom wielu partnerów, takich jak Microsoft czy Disney.

W Polsce od września 2017 roku programowanie znajduje się w podstawie programowej wszystkich poziomów nauczania informatyki. Łamigłówki udostępniane w ramach Godziny Kodowania są bardzo interesującym i wciągającym wprowadzeniem do programowania, a inne aktywności oferowane przez tę inicjatywę mogą służyć do dalszego rozwijania umiejętności programowania.
 
Dlaczego warto kodować?
  • kształcisz logiczne myślenie
  • ćwiczysz czytanie ze zrozumieniem
  • uczysz się rozwiązywać problemy, ćwiczysz cierpliwość i wytrwałość w dążeniu do celu

A może odkryjesz w sobie talent do programowania i zechcesz zostać programistą?

W ramach tegorocznej akcji Godzina Kodowania kodujemy na lekcji informatyki z bohateramy popularnej gry Minecraft. Do wyboru są 4 różne aktywności:

Image

Jeśli pokodowałeś, zastanów się:
  • Co było dla Ciebie łatwe, a co sprawiło Ci trudność,
  • Jak rozwiązałeś problemy (czy obejrzałeś filmy instruktażowe, cierpliwie próbowałeś kilka razy aż się udało, czy prosiłeś kogoś o pomoc....)
  • Czy udało Ci się wykonać wszystkie zadania, ile czasu Ci to zajęło..
  • Czy udało Ci się zachęcić do kodowania kogoś ze swojej rodziny? A może kodowaliście razem?
POWODZENIA!
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »