Światowy Dzień Pluszowego Misia PDF Drukuj Email
Wpisał: Urszula Mielczarek
29.11.2017.

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem - powiernikiem największych sekretów i tajemnic.
25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Nie jest to przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny.

Miś ma wspaniałą historię. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych - Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie. Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA.
Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, 27 listopada dzieci ze świetlicy szkolnej wzięły udział w zajęciach "Poznajemy najsłynniejsze misie" zorganizowanych w bibliotece. Dzieci rozwiązały quiz, pokolorowały kolorowanki oraz obejrzały film "Mój brat niedźwiedź".