Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.

BIP

 

Dziennik elektroniczny

Instrukcja korzystania
z e-dziennika

Facebook

Licznik odwiedzin strony


wizyt na stronie
od 20.02.2010r.
Zapraszamy ponownie!

Gości online teraz

Odwiedza nas 1 gość

Logowanie


Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
You are here: Strona główna arrow Komputer - artykuły dla klas arrow Konkurs Informatyczny BÓBR lada moment...
Konkurs Informatyczny BÓBR lada moment... PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny   
07.11.2017.
Już w przyszłym tygodniu odbędzie się XII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „Bóbr”. To ostatni moment by zgłosić swój udział w konkursie! Dla uczniów szkoły podstawowej konkurs rozgrywany jest w kategoriach: Skrzat, Benjamin oraz Junior.
 

UWAGA:

czwartoklasiści będą rozwiązywać zadania konkursowe w sali B-10

piątoklasiści i szóstoklasiści: w sali E-24

POWODZENIA!

 
Image

Wszystkich zainteresowanych udziałem w konkursie wciąż zachęcam do rozwiązywania zadań archiwalnych. Ich wersja interaktywna jest dostępna na darmowej platformie e-learningowej mCourser - żeby uzyskać dostęp wystarczy się raz zarejestrować i potem logować. Konto na platformie potrzebne jest do poćwiczenia przed konkursem oraz do zalogowania się na czas konkursu.

Na platformie www.mCourser.pl należy założyć konto typu Uczeń, a następnie dodać je do szkoły. Aby to zrobić, należy przejść do zakładki Moja szkoła i wybrać przycisk Dołącz do szkoły, a następnie znaleźć szkołę w bazie, dołączyć do niej i poczekać akceptację nauczyciela. Uwaga: Uczeń już zarejestrowany na tej platformie nie powinien rejestrować się ponownie (uczniowie, którzy brali udział w konkursie w zeszłym roku).
 
Jak uzyskać na platformie dostęp do zadań archiwalnych? - Na platformie najlepiej szukać testów archiwalnych korzystając z pola wyszukaj - lupa u góry (wpisujemy np. SKRZAT), określamy parametry (wybieramy wydawca: Konkurs Bóbr), wybieramy zasób - klikając na słowo DARMOWY można ściągnąć daną rzecz na swoje konto. Miłego rozwiązywania!
 
 

Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjno-komunikacyjną uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych. Posługiwanie się technologią niesie w sobie wiele ważnych aspektów poznawczych, społecznych i kulturowych, rozwija i kształtuje twórcze podejście przy zdobywania wiedzy i umiejętności. Pytania są na ogół związane z posługiwaniem się komputerem i jego oprogramowaniem przy rozwiązywaniu różnorodnych sytuacji i problemów. Zadania dotyczą różnych treści, mocno akcentowane są elementy międzykulturowe i europejskie. Udział w konkursie jest całkowicie darmowy, a zabawa i satysfakcja są gwarantowane. Bóbr zachęca młodych do umiejętnego korzystania z komputerów i technologii informacyjnej, wspiera uczniów w zdobywaniu wiedzy i umiejętności potrzebnych każdemu w codziennym życiu.
 
Zachęcam do udziału!
Liczba uczestników ograniczona jest
liczbą komputerów w pracowniach.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »