Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
You are here: Strona główna
Rodzicu, podziel się pasją! PDF Drukuj Email
Wpisał: Joanna Olechowska   
29.10.2017.
W tym roku klasa 3a postanowiła zaprosić na swoje zajęcia niezwykłych gości – swoich Rodziców. W ramach klasowego projektu „Rodzicu, podziel się pasją” nasze mamusie i tatusiowie będą odwiedzać nas i opowiadać o swoich zainteresowaniach.
Pierwszym gościem, który zawitał do naszej klasy, była mama Michała, pani Ania. Z wielkim zaangażowaniem mówiła nam o swoim ulubionym zajęciu, czyli pieczeniu. Bohaterem opowieści pani Ani były jabłka, których mnogość gatunków nas zaskoczyła. Dzięki temu wiemy, które jabłka najbardziej nadają się do szarlotki, a jakie do musów i dżemów. Każdy mógł spróbować różnych rodzajów tego owocu i wybrać swojego faworyta, degustowaliśmy także soki, przetwory i chipsy z jabłek.
 
Image

Na zakończenie spotkania przygotowaliśmy własną przekąskę – zapiekane jabłka pod kruszonką. Samodzielnie pokroiliśmy jabłka, wypełniliśmy foremki i posypaliśmy kruszonką. Zapach naszych wypieków niósł się po całym korytarzu. Ze smakiem spałaszowaliśmy nasze przepyszne dzieło.
Dziękujemy pani Ani za poświęcenie czasu i podzielenie się swoją pasją!
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »