Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
You are here: Strona główna
"Dziewiętnastka" uczciła 30-lecie swego istnienia - wspaniałe urodziny szkoły PDF Drukuj Email
Wpisał: Martyna Harnasz   
19.10.2017.
We wrześniu 1987 roku dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 19 zadzwonił pierwszy dzwonek. Od tego czasu grono absolwentów stale się powiększa i liczy dziś prawie sześć tysięcy osób.
Z okazji jubileuszu 30-lecia mury szkoły odwiedziły osoby związane z jej historią, tworzące tradycję i atmosferę tego miejsca. Wszystkich powitała pani Bożena Łotecka, obecny gospodarz „Dziewiętnastki“. Wśród gości byli przedstawiciele włodarzy miasta, zastępca prezydenta, pan Wojciech Jagiełło, pani Ewa Krahl, dyrektor Zespołu Obsługi Oświaty i Wychowania w Kędzierzynie-Koźlu, pani Małgorzata Kulesa - były dyrektor szkoły a także ksiądz Edward Bogaczewicz oraz wielu przyjaciół, którzy przez lata stanowili wsparcie, byli źródłem inspiracji oraz motywacji do twórczego działania.
 
Image

W trakcie uroczystości uczniowie zaprezentowali życzenia, które zadedykowali szkole. Moc pięknych słów popłynęła z ust Michała Piotrowskiego (klasa 2a), Szymona Gruszeckiego (klasa 3d), a także Zosi Kulak (klasa 3d) oraz Julii Chudzik (klasa 3f).
Goście mogli także obejrzeć filmowy zapis najważniejszych wydarzeń z pierwszego, drugiego i trzeciego dziesięciolecia istnienia „Dziewiętnastki“. Tę wyjątkową kronikę filmową przygotował uczeń klasy trzeciej gimnazjum, Adam Wróbel.
"Dziewiętnastka" to praca wielu osób, które każdego dnia tworzą to miejsce, nadając mu oryginalny charakter, ale także wspomnienia tych, którzy lata temu rozpoczęli tu swą przygodę z nauką. To właśnie ich opowieści zostały spisane przez uczniów szkoły biorących udział w konkursie pt. "Dziewiętnastka we wspomnieniach", dzięki czemu kolejne pokolenia mają szansę poznawać historię szkoły.
Podczas jubileuszowej gali wręczono "drzewka szczęścia" wszystkim, którzy na przestrzeni minionych lat wspierali szkołę, poświęcili swój czas i otworzyli serce, aktywnie uczestnicząc w tym ważnym przedsięwzięciu.
W uroczyste obchody 30-lecia szkoły włączyli się zarówno absolwenci, obecni uczniowie, jak i nauczyciele. W trakcie jubileuszu można było podziwiać ich występy wokalne i taneczne. Alicja Nowak wykonała utwór Grażyny Łobaszewskiej pt. „Czas nas uczy pogody“, a piosenkę z repertuaru Maryli Rodowicz pt. „Łatwopalni“ zaśpiewali nauczyciele szkoły. Uczennice gimnazjum, Anna Ptak, Julia Tarczyńska oraz Zuzanna Podgórska zaprezentowały autorski układ taneczny, który powstał specjalnie na 30. urodziny szkoły. Jubileusz uświetnił także występ szkolnego chóru prowadzonego przez panią Weronikę Rutkowską.
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Więcej zdjęć zobacz w galerii szkoły
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »