Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
You are here: Strona główna
Młodzi ekolodzy z 3e PDF Drukuj Email
16.10.2017.
Projekt ma na celu zwiększenie świadomości ekologicznej uczniów, kształtowanie postawy odpowiedzialności za obecny i przyszły stan środowiska oraz wyrobienie gotowości do działań na rzecz ochrony środowiska. We wrześniu cała klasa przygotowała piękne lapbooki o jesieni, które przybliżyły nam bardziej tę piękną porę roku. Natomiast w październiku, a dokładnie 10 października obchodziliśmy Światowy Dzień Drzewa. W tym dniu uczniowie wysłuchali „Legendy o dobrym drzewie”, porozmawiali o korzyściach, jakie dają nam drzewa, dowiedzieli się różnych ciekawostek oraz przede wszystkim dlaczego musimy o nie dbać. Rozmów nie było końca.
Image

Podsumowaniem tego dnia było wspólne sadzenie naszego klasowego drzewa. Była nim śliwa wiśniowa „pissardii”. Jest to fenomenalne drzewo ozdobne, które wprowadzi niejednego w zachwyt. Piękne, błyszczące liście o krwistym odcieniu hipnotyzująco odbijają promienie słoneczne rozświetlając i ożywiając miejsce, w którym rośnie. Wczesną wiosną, kiedy inne rośliny dopiero budzą się do życia śliwowiśnia obsypuje się pięknym, gęstym obłokiem różowobiałych kwiatów.
Nie możemy zatem doczekać się wiosny, a na razie pozostaje nam czekać i dbać o  nasze drzewko. Może za 20 lat w 50 rocznicę urodzin naszej szkoły będziemy mieli okazję spotkać się znów razem przy naszej śliwowiśni i podziwiać, jak pięknie nam wyrosła.
Pamiętajmy: dbajmy o drzewa, bądźmy z nimi blisko, bo one dają nam życie!
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »