Czy mieszkańcy naszego miasta znają Tabliczkę Mnożenia? PDF Drukuj Email
Wpisał: Katarzyna Węglorz-Koza
10.10.2017.

W piątek, 29 września 2017r., w ramach VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia uczniowie klas Vb oraz VIIb, pod opieką nauczycieli matematyki, postanowili już po raz trzeci sprawdzić, jak sobie radzą z tabliczką mnożenia mieszkańcy naszego miasta. Po lekcjach wyruszyli w okolice sklepu Lidl i gorąco zachęcali przechodniów do sprawdzenia swojej znajomości tabliczki mnożenia.

Króciutki test rachunkowy, prawidłowo rozwiązany, wywoływał wiele radości i uśmiechów na twarzach zdających. Starsze osoby, były szczególnie dumne, że po wielu latach od momentu ukończenia szkoły, sprostały zadaniu. Przyznawały jednak, że tę umiejętność trzeba systematycznie powtarzać.

Wszystkie osoby, które zgodziły się wziąć udział w akcji, zdały pomyślnie  test z tabliczki mnożenia. W nagrodę uzyskały tytuł MT EXPERT i otrzymały drobną słodkość.

Rolę egzaminatorów pełnili: Roxana Kwiecień, Dawid Fiedura z klasy 7b oraz Stanisław Baraniuk, Agata Lech, Dawid Machniak z klasy 5b. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem wśród naszych mieszkańców.

Organizatorzy: Marta Martyniuk, Katarzyna Węglorz-Koza