Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
You are here: Strona główna
Jesień zawitała w klasie 3c PDF Drukuj Email
Wpisał: Aleksandra Kocoł-Duchnowicz   
02.10.2017.
„Jak nie kochać jesieni, jej babiego lata,
Liści niesionych wiatrem, w rytm deszczu tańczących.
Ptaków, co przed podróżą na drzewach usiadły,
Czekając na swych braci, za morze lecących…”

Jesień na dobre zagościła w klasie 3c. Uczniowie przygotowali jej piękne powitanie. Wykonaliśmy jesienne okna, w których widać było tańczące na wietrze liście, napisaliśmy krótkie teksty o jesieni. Powstały również drzewa, mieniące się ciepłymi barwami.
 
Image

Uroki jesieni podziwialiśmy również blisko natury w Łąkach Kozielskich, gdzie ugościli nas rodzice naszego kolegi Krzysia. To właśnie tam w piękne, ciepłe, sobotnie popołudnie spotkaliśmy się na klasowym ognisku. Były kiełbaski, słodkie przekąski, przejażdżka bryczką, jazda konna. A przed wszystkim była świetna zabawa! Na koniec naszego spotkania każdy uczeń klasy 3c otrzymał imienny medal z „trójką”. Dlaczego właśnie z tą cyfrą? To bardzo proste. Minął nasz pierwszy, wspólny miesiąc w trzeciej klasie. Wszyscy bardzo się staraliśmy, pracowaliśmy zgodnie i wytrwale. Dlatego każdemu należy się medal. Możemy się z dumą nazywać „trzecioklasistami”. Tegoroczna jesień już teraz ciepło i miło zapisała się w naszej pamięci.
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »