Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
You are here: Strona główna
Dzień Kropki PDF Drukuj Email
19.09.2017.

Święto kreatywności, odwagi i zabawy... Te słowa prezentują to, co tego dnia, 15 września, jest najważniejsze. Międzynarodowy Dzień Kropki obchodziliśmy w naszej szkole po raz pierwszy. W piątek wszystkich obowiązywała moda w kropki. Rozpoczęliśmy od projekcji krótkiej bajki pt. „Kropka”, która opowiadała o dziewczynce imieniem Vashti.

Image

Historia Vashti pokazała dzieciom, iż każde dziecko ma talent, każdy może zdziałać wiele, jeśli tylko tego pragnie. Po seansie każdy z uczniów był gotowy, by ze swojej kropki zrobić wyjątkowe dzieło sztuki. Dodatkową atrakcją tego dnia była mała sesja zdjęciowa z kropkowymi gadżetami. Sprawiła ona wszystkim wiele radości, a dodatkowo fotografie stanowią piękną pamiątkę po tym ważnym dniu. Wszystkie prace uczniów klas I-III można było podziwiać na wielkim „Drzewie talentów”.
Dzień Kropki pozwala na dokonanie refleksji nam wszystkim, jak wiele może zmienić jedno słowo czy gest, tak jak było to u Vashti. Zatem ważne jest, by dziecko miało poczucie swojej wyjątkowości, posiadania talentu, bycia ważnym. Celebrujmy Dzień Kropki w każdej napotkanej okazji. Zapewniając im wiarę w swoje możliwości, wskazując sposoby odkrywania siebie, dając poczucie bycia ważnym, utalentowanym, wyjątkowym, sprawiając, by mieli odwagę wierzyć w siebie i swoje umiejętności, dodajemy skrzydeł!

Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »