You are here: Strona główna arrow Komputer - artykuły dla klas arrow Zadania - BÓBR INFORMATYCZNY
Zadania - BÓBR INFORMATYCZNY PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny
11.09.2017.
W ramach zadań domowych z zajęć komputerowych/informatyki we wrześniu i październiku ZAINTERESOWANI uczniowie klas IV-VI rozwiązują zadania z wcześniejszych edycji konkursu informatycznego "Bóbr".
Bardzo proszę, aby każdy najpierw dokładnie przeczytał treść zadania i dopiero, gdy zrozumie zadanie, próbował je rozwiązać. Najpierw proszę próbować rozwiązać zadania samodzielnie  - niech każdy da sobie czas na przemyślenie problemu (na przykład jeden dzień) i dopiero potem ewentualnie korzysta z pomocy innych.

Wybrane przeze mnie zadania mają formę testową. Poprawne odpowiedzi są już zaznaczone na stronie. Rozwiązanie każdego zadania polega na uzasadnieniu poprawnej odpowiedzi. Niech każdy rozwiąże tyle, ile potrafi, ale żeby to było przynajmniej 5 zadań. Krótkie uzasadnienie poprawnej odpowiedzi należy zapisać w zeszycie przedmiotowym z informatyki /zajęć komputerowych. Osoby rozwiązujące zadania, po spełnieniu powyższych warunków, są nagradzane. POWODZENIA!

Myślę, że już wiecie, czy chcecie wziąć udział w konkursie "Bóbr". Etap BENIAMIN dla klas IV-VI odbędzie się 15 listopada. Uczniów zainteresowanych udziałem w konkursie proszę o założenie konta na platformie konkursowej znajdującej się pod adresem: https://www.mcourser.pl Proszę, żeby w loginie było Wasze imię i nazwisko (osoby, które logowały się do konkursu w zeszłym roku mogą oczywiście korzystać ze swojego konta, o ile pamietają hasło). Na tej platformie znajdują się zadania z lat wcześniejszych. W tygodniu 16-20 pażdziernika proszę rozwiązywać zadania z roku 2016, w kolejnym tygodniu zadania z roku 2015, itd. Rozwiązując zadania poprzez to konto (tak jak to będzie na konkursie) widzę wszystkie podejmowane przez Was działania.  POWODZENIA!