Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19
im. Bronisława Malinowskiego
w Zespole Szkół Miejskich nr 1
w Kędzierzynie-Koźlu

 
OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
You are here: Strona główna
Jubileusz 30-lecia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 PDF Drukuj Email
Wpisał: Martyna Sitek   
07.09.2017.

Image

Czas rozpocząć niezwykłe urodziny szkoły!

W miniony poniedziałek przywitaliśmy rok szkolny 2017/2018, który dla naszej szkoły będzie wyjątkowy. To właśnie na ten czas przypada jubileusz 30-lecia istnienia placówki, która w 1987 roku na stałe wpisała się w krajobraz Osiedla Piastów. Drzwi szkoły przekroczyło wtedy ponad sześciuset uczniów, którzy rozpoczęli tu swoją naukę i zostali serdecznie przywitani przez ówczesną panią dyrektor Jadwigę Krupową. W ciągu trzydziestu lat wiele się zmieniło. Prawie 6 tysięcy uczniów zostawiło w placówce swój ślad. Dzięki pomysłom i zaangażowaniu nauczycieli powstały nowe oddziały /integracyjne, sportowe, z innowacjami/. Wychowawcy i pracownicy cieszą się z każdego sukcesu uczniów, śledzą ich losy, gdy są już absolwentami. Szkoła się nieustannie rozwija, unowocześnia, niezmienną pozostaje troska o dziecko i jego rozwój. Nie zmienia się „duch szkoły” przyjaznej i otwartej na zmiany.
Na straży tradycji stoją nauczyciele i pracownicy, którzy 30 lat temu otwierali placówkę: pani Krystyna, Józefa, Maria, Urszula, Elżbieta, Halina…

Uroczyste obchody  jubileuszu 30-lecia szkoły staną się najlepszą okazją do wspomnień, wzruszeń, snucia historii o tym, jak powstawała "Dziewiętnastka", a także o radosnych latach nauki w jej murach. Archiwalne zdjęcia z czasów budowy szkoły oraz pierwszych lat jej funkcjonowania, żywe relacje osób tworzących to miejsce - wszystko to pozwoli raz jeszcze stworzyć pomost pomiędzy kształcącymi się tu kolejnymi pokoleniami, poznać tradycję i historię "Dziewiętnastki". Z okazji 30 urodzin szkoły już 7 października 2017r. w amfiteatrze na Osiedlu Piastów odbędzie się koncert „Podróż w czasie” z udziałem absolwentów i uczniów naszej szkoły. Wtedy też nastąpi rozstrzygnięcie konkursu "Dziewiętnastka we wspomnieniach", w którym mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych, których rodzice uczęszczali do PSP nr 19. Trzydzieści lat temu z potrzeby zrodziła się idea miejsca, które kształci charakter, rozwija pasje i hartuje ducha. Idea ta przetrwała do dziś.
 
4 września 2017 rozpoczęliśmy kolejne czwarte dziesięciolecie, które zainaugurowali nasi najmłodsi uczniowie.
 
Image
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »