You are here: Strona główna arrow Komputer - artykuły dla klas arrow "Internet - korzyści i zagrożenia" - "papierowy filmik" uczniów klas IV-VI
"Internet - korzyści i zagrożenia" - "papierowy filmik" uczniów klas IV-VI PDF Drukuj Email
Wpisał: Alina Uzny
30.03.2017.
W lutym (przed feriami) oraz po feriach w marcu uczniowie wszystkich klas I-VI na zajęciach komputerowych realizowali tematykę bezpiecznego korzystania z Internetu. Hasło tegorocznych obchodów DBI "Razem zmieniamy Internet na lepsze" zwracało naszą uwagę na to, że każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Ciekawe kreskówki dla dzieci poruszające tę tematykę, stały się punktem wyjścia do dyskusji na temat korzyści związanych z korzystaniem z Internetu, ale również zagrożeń czyhających na nierozważnych internautów.
W ramach podsumowania tych zajęć uczniowie klas IV-VI przygotowali w domu interesujące prace, w których przedstawili wybraną przez siebie zasadę bezpiecznego korzystania z sieci. Wszystkie prace utworzyły ciekawy „filmik”, który można obejrzeć na szybach łącznika w szkole podstawowej. Zachęcamy do oglądania, a przede wszystkim do stosowania w praktyce zasad bezpiecznego surfowania po sieci - wiele cennych wskazówek znalazło się w „filmiku” przygotowanym przez naszych uczniów.